środa, 10 Kwiecień 2019, 19:59
Jak co roku w ostatnią niedzielę marca gościmy najlepszych szachistów z Polski i zagranicy. W tegorocznej edycji padł rekord, udział wzięło łącznie 146 szachistek/ów prezentując bardzo wysoki poziom. XXIX OTWARTE MISTRZOSTWA ZELOWA W SZACHACH im. Stanisława Komidzierskiego zostały objęte Honorowym Patronatem Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka.
Poniżej zamieszczamy statystykę uczestnictwa wg. poszczególnych edycji.
I. GOLUBKO PETRO, MKS Sandecja Nowy Sącz - UKRAINA
Puchar i nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych ufundowana przez Burmistrza Zelowa Tomasza Jachymka.
II. HNYDIUK ALEKSANDER, Wieża Pegów, UKRAINA
Puchar i nagroda pieniężna w wysokości 800 złotych ufundowana przez Posła na Sejm RP Dariusza Kubiaka
Puchar i nagroda pieniężna w wysokości 800 złotych ufundowana przez Posła na Sejm RP Dariusza Kubiaka
III. KAUKIEL PIOTR Moszczenica, powiat piotrkowski
Puchar i nagroda pieniężna w wysokości 600 złotych ufundowana przez Syna Inicjatora i Patrona Mistrzostw Sławomira Komidzierskiego.
IV. GRABARCZYK MIROSŁAW, KSz Hetman Płock
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez inicjatora mistrzostw, wieloletniego sponsora Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura.
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez inicjatora mistrzostw, wieloletniego sponsora Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Marka Mazura.
V. DOBROWOLSKI PIOTR KSz Polonia Wrocław
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusza Roguta.
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez Radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Dariusza Roguta.
VI. KOWALCZYK MARIUSZ LKS PARK Starzenice
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Sylwestera Drozdowskiego.
nagroda pieniężna w wysokości 300 złotych ufundowana przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zelowie Sylwestera Drozdowskiego.
VII. OGŁAZA OSKAR UKS Rodło Opole
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomira Malinowskiego.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Bełchatowie Sławomira Malinowskiego.
VIII. NESTER IHOR Lwów, UKRAINA
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Zastępcę Burmistrza Zelowa Anette Mądry.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Zastępcę Burmistrza Zelowa Anette Mądry.
IX. DUDEK PRZEMYSŁAW, Konin
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Członka Zarządu, Radnego Rady Powiatu w Bełchatowie Leszka Maciaszczyka.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Członka Zarządu, Radnego Rady Powiatu w Bełchatowie Leszka Maciaszczyka.
X. OSIŃSKI EMIL, Bełchatów
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Radnego Rady Powiatu w Bełchatowie Tadeusza Dobrzańskiego.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Radnego Rady Powiatu w Bełchatowie Tadeusza Dobrzańskiego.
XI. WŁODARCZYK OSKAR, OTSz Ostrów Wielkopolski
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Radną Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszkę First.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Radną Rady Miejskiej w Zelowie Agnieszkę First.
XII. KOZŁOWSKI MARCIN, UKS Hetman Częstochowa
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych, ufundowana przez Wiceprzewodniczącego Rady, Radnego Gminy w Drużbice Piotra Kociołka.
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych, ufundowana przez Wiceprzewodniczącego Rady, Radnego Gminy w Drużbice Piotra Kociołka.
XIII. ZWARYCZ MIŁOSZ, Łódź
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Inicjatora Mistrzostw, wieloletniego sponsora Bogdana Bujaka.
XIV. KIERES TADEUSZ, Kielce
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Inicjatora Mistrzostw, wieloletniego sponsora Tadeusza Rozpary.
XV. LESZNER LILIANA, Łódź
nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Inicjatora Mistrzostw, wieloletniego sponsora Mariusza Kaczmarka.
XVI. STRĄCZYŃSKI MAREK, Częstochowa
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez wieloletniego sponsora Mistrzostw Jana Juszczyka.
XVII. BEDNAREK SYLWESTER, Łódź
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Prezesa Zakładu Usług Komunalnych w Zelowie Stanisława Boczka.
XVIII. MAKSIMENKO ANDREJ JR, ŻTMS BASZTA Żnin, UKRAINA
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Prezesa Fundacji Rozwoju Gminy w Zelowie Marka Góreckiego.
XIX. AUGUSTYNOWICZ PIOTR, Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez wieloletniego sponsora, właściciela firmy „STIVEX" w Zelowie Szczepana Wrzesiaka.
XX. ZAKRZEWSKI MAREK, Lipno Stęszew
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie Damiana Nowaka.
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych ufundowana przez Dyrektora Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie Damiana Nowaka.
WYRÓŻNIENIA W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH:
KOKOSZKA ALICJA, Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszej zawodniczki mistrzostw powiatu bełchatowskiego ufundowana przez wieloletniego sponsora Mistrzostw Ryszarda Urbańczyka.
OSIŃSKI EMIL, Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszego zawodnika mistrzostw powiatu bełchatowskiego ufundowana przez Radnego Rady Miejskiej w Bełchatowie Marcina Rzepeckiego.
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszego zawodnika mistrzostw powiatu bełchatowskiego ufundowana przez Radnego Rady Miejskiej w Bełchatowie Marcina Rzepeckiego.
KAUKIEL PIOTR, Moszczenica
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszej / najlepszego zawodnika
lub zawodniczki mistrzostw powiatu piotrkowskiego ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorza Adamczyka.
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszej / najlepszego zawodnika
lub zawodniczki mistrzostw powiatu piotrkowskiego ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Piotrkowie Trybunalskim Grzegorza Adamczyka.
WASZCZYK ADRIAN, Opoczno
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszej / najlepszego zawodnika
lub zawodniczki mistrzostw powiatu opoczyńskiego ufundowana przez Radną Rady Powiatu w Opocznie Marię Morawską.
Nagroda pieniężna w wysokości 200 złotych dla najlepszej / najlepszego zawodnika
lub zawodniczki mistrzostw powiatu opoczyńskiego ufundowana przez Radną Rady Powiatu w Opocznie Marię Morawską.
KRAWCEWICZ LUCYNA, Pabianice
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najstarszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez wieloletniego sponsora mistrzostw Jana Srzednickiego.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najstarszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez wieloletniego sponsora mistrzostw Jana Srzednickiego.
GAJDA JAN, Pabianice
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najstarszego zawodnika mistrzostw ufundowana przez wieloletniego sponsora mistrzostw Zdzisława Chodorowicza.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najstarszego zawodnika mistrzostw ufundowana przez wieloletniego sponsora mistrzostw Zdzisława Chodorowicza.
KARDAŚ NINA, Wieruszów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najmłodszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez Prezesa Koła Łowieckiego „Matecznik" Henryka Szajblera.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najmłodszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez Prezesa Koła Łowieckiego „Matecznik" Henryka Szajblera.
STAŃCZYK ADAM, Opoczno
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najmłodszego zawodnika mistrzostw ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Bełchatowie Dominika Szajblera.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najmłodszego zawodnika mistrzostw ufundowana przez Przewodniczącego Rady Powiatowej SLD w Bełchatowie Dominika Szajblera.
DYMIŃSKA ALEKSANDRA, LUKKS Miedziana Góra
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki mistrzostwa do 13 lat ufundowana przez wieloletniego sponsora, inicjatora mistrzostw Prezesa Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie Szczepana Krajdy.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki mistrzostwa do 13 lat ufundowana przez wieloletniego sponsora, inicjatora mistrzostw Prezesa Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie Szczepana Krajdy.
TUROWSKI MACIEJ, LKS „Jedynka" Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika mistrzostw do 13 lat ufundowana przez Sekretarza Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Bełchatowie Władysława Błocha.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika mistrzostw do 13 lat ufundowana przez Sekretarza Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Bełchatowie Władysława Błocha.
LESZNER LILIANA, Łódź
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Bełchatowie Andrzeja Gudzio.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki mistrzostw ufundowana przez Prezesa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Bełchatowie Andrzeja Gudzio.
GOLIK-ZIELIŃSKA KATARZYNA, LZS Łękawa, gm. Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki gminy Bełchatów ufundowana przez Prezesa Zarządu Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Bełchatowie Zbigniewa Króla.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki gminy Bełchatów ufundowana przez Prezesa Zarządu Gminnego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Bełchatowie Zbigniewa Króla.
ZIELOWSKO WOJCIECH, LZS Łękawa, gm. Bełchatów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika gminy Bełchatów ufundowana przez Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlanych w Bełchatowie" Roberta Juszczyka.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika gminy Bełchatów ufundowana przez Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Budowlanych w Bełchatowie" Roberta Juszczyka.
KOPEĆ OLGA, Łobudzice, gm. Zelów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszej zawodniczki miasta i gminy Zelów ufundowana przez Przewodniczącego Koła SLD w Zelowie Adama Bartosika.
CIURA TADEUSZ, Łobudzice, gm. Zelów
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika miasta i gminy Zelów ufundowana przez Prezesa Gminnej Spółdzielni „SCh" w Zelowie Zbigniewa Dubińskiego.
Nagroda pieniężna w wysokości 100 złotych dla najlepszego zawodnika miasta i gminy Zelów ufundowana przez Prezesa Gminnej Spółdzielni „SCh" w Zelowie Zbigniewa Dubińskiego.
Każdy z uczestniczek i uczestników otrzymał imienny pamiątkowy dyplom ufundowany przez córkę Inicjatora i Patrona Mistrzostw Stanisława Komidzierskiego Ewe Licznar. Zarząd Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie składa podziękowanie dla wszystkich sponsorów, którzy ufundowali nagrody pieniężne w poszczególnych kategoriach, uczestnikom za start w tegorocznej edycji szachowej.
Sędziowie Mistrzostw:
Sędzia główny - Grzegorz Dmuchowski
Sędzia techniczny - Jacek Krajda
Relacja filmowa z rozpoczęcia Mistrzostw:
W imieniu Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, sztabu organizacyjnego, sponsorów, syna inicjatora i patrona mistrzostw Sławomira Komidzierskiego oraz córki Ewy Licznar już dziś zapraszamy zainteresowane osoby do wzięcia udziału w przyszłorocznej Jubileuszowej XXX edycji Otwartych Mistrzostw Zelowa w Szachach im. Stanisława Komidzierskiego, który zaplanowany jest 29 marca 2020 roku. Na stronie internetowej uruchomiliśmy już na Jubileuszową edycje zapisy online.
<<< Zestawienie rund XXIX edycji >>>
<<< Zgłoszenie internetowe Jubileuszowej XXX edycji >>
<<< Relacja zdjęciowa (1 tys.) >>>
<<< Końcowy komunikat Mistrzost (.pdf) >>>
<<< Zestawienie rund XXIX edycji >>>
<<< Zgłoszenie internetowe Jubileuszowej XXX edycji >>
<<< Relacja zdjęciowa (1 tys.) >>>
<<< Końcowy komunikat Mistrzost (.pdf) >>>
Brak komentarzy.