Czwartek, 10 Grudzień 2020, 22:13 | Brak komentarzy »

Z przykrością zawiadamiamy, iż 6 grudnia br. w godzinach nocnych w wieku 66 lat odszedł od nas zasłużony działacz Ludowych Zespołów Sportowych, człowiek oddany na rzecz Ochrony Przeciwpożarowej Ochotniczej Straży Pożarnej RP, świętej pamięci druh SZCZEPAN KRAJDA.

Świętej Pamięci druh SZCZEPAN KRAJDA w struktury Ochotniczej Straży Pożarnej wstąpił w 1965 roku jako Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Był wielokrotnie wyróżniany odznaczeniami Związku OSP RP:
W 1972 r, odznaczenie Wzorowy Strażak
W 1978 r, Brązowy Krzyż Za Zasługi dla Pożarnictwa
W 1978 r, Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
W 1983 r, Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
W 1987 r, Srebrny Krzyż Za Zasługi Dla Pożarnictwa
W 1990r, oraz 1998 r Złoty Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa
W 1998 r Złoty Krzyż Za Zasługi Dla Pożarnictwa
W 2009 r Złoty Znak Związku OSP RP
W 2012 r Brązowy Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa powiatu bełchatowskiego
W 2014 r Medal Honorowy Im. Bolesława Chomicza
W 2016 r Srebrny Medal Za Zasługi Dla Pożarnictwa powiatu bełchatowskiego
Podczas ceremonii pożegnalnej pośmiertnie zostanie nadane Odznaczenie Zasłużony Dla Województwa Łódzkiego OSP.

Był niezastąpiony, pełnił przez kilka kadencji funkcję Wiceprezesa, a od dwóch kadencji Prezesa Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie, oraz Wiceprezesa Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bełchatowie, sekretarza macierzystej jednostki OSP w Łobudzicach. Bezinteresownie wspierał i pomagał w realizacji inicjatywy lokalnej wszystkim jednostkom OSP z miasta i gminy Zelów. Pełnił również od kilkunastu lat funkcję prezesa Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Zelowie, wiceprezesa Powiatowego Zrzeszenia LZS w Bełchatowie, oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi. Przez wszystkie lata bez chwili przerwy miał olbrzymi wkład w rozwój, włączenie do podziału bojowego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, doposażenie w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy, zakupy inwestycyjne m.in. rozbudowa strażnicy, dobudowanie garażu, zakupu samochodów strażackich oraz innych inwestycji pod względem prawnym oraz formalnym na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobudzicach.

Był inicjatorem wielu lokalnych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych, wspierał oferując swoją pomoc organizację jubileuszy strażackich, uczestniczył w świętach kościelnych jak i państwowych oraz w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych. Swoją działalność społeczną rozpoczął już od 1969 roku reaktywując Koło Ludowych Zespołów Sportowych w Łobudzicach obejmując funkcję prezesa mając zaledwie 15 lat, początkowy zrzeszał aż 80 członków LZS. Został również wielokrotnie odznaczeniami sportowymi, podczas Jubileuszu 70-lecia powstania Ludowych Zespołów Sportowych został odznaczony odznaczeniem sportowym Ludowych Zespołów Sportowych zasłużony dla województwa łódzkiego. Przez kilka kadencji pełnił funkcję radnego rady miejskiej w Zelowie, Radnym Rady Wojewódzkiej w Piotrkowie Trybunalskim oraz radnym Rady Powiatowej w Bełchatowie. Dużą zasługą, oraz cieszącą się popularnością w kraju jak i zagranicy był pomysł zorganizowania Otwartych Mistrzostwach Zelowa w Szachach, jak widać pomysł ten był strzałem w dziesiątkę. Świętej Pamięci Szczepan Krajda był inicjatorem, organizatorem oraz założycielem od samego początku tych że Mistrzostw, obecnie przez obecną sytuację epidemiologiczną nie udało się zorganizować corocznej edycji, która została zapoczątkowana w 1989 roku.

Druha SZCZEPANA KRAJDĘ pożegnamy w najbliższą sobotę, 12 grudnia 2020 roku, o godz. 13:00, w Kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Łobudzicach – wystawienie trumny o godzinie 12:00.

W imieniu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zelowie zapraszamy wszystkie jednostki OSP z terenu miasta i gminy Zelów, przedstawicieli wydelegowanych jednostek OSP z powiatu bełchatowskiego, Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Łodzi, Zarządu Głównego OSP RP w Warszawie, władze samorządowe wraz z pocztami sztandarowymi, kluby sportowe, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, jak i Powiatowe Zrzeszenie LZS w Bełchatowie, Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy w Zelowie, koleżanki, kolegów, zawodniczki, zawodników, druhny, druhów, oraz wszystkich tych, którzy zechcą uczestniczyć w ostatniej drodze.

Żegnaj przyjacielu, druhu, kochający mężu, tato... , odszedłeś od nas zdecydowanie za wcześnie na wieczną wartę.

Cześć Twojej pamięci ☹

<<< pamiątkowa galeria zdjęć >>>